Dowiedz się więcej o konkretnym rozwiązaniu. Napisz do nas!

Paletyzacja

Roboty współpracujące zapewniają precyzyjną paletyzację na podstawie zaprogramowanych algorytmów paletyzacji. W procesie paletyzacji możliwe jest obsługiwanie wielu rodzajów palet i opakowań  zbiorczych.

Dzięki zastosowaniu cobotów możliwe jest uwolnienie pracowników od ciężkich i niebezpiecznych prac związanych z układaniem ciężkich opakowań, jednocześnie podnosząc jakość i efektywność paletyzacji.

Operacje Pick&Place

Roboty współpracujące zapewniają doskonałe rozwiązanie w przenoszeniu części/produktów/elementów z punktu A do punktu B. Oferują przy tym dużą precyzję i powtarzalność ruchów. Pozwala na to zdolność robota do orientowania części, utrzymania liczebności i umieszczaniu ich precyzyjnie na miejscu docelowym.

Testy i kontrola detalu

Systemy kontroli detalu służą do sprawdzania np. poprawności montażu, defektów, wymiarów detalu. Dzięki możliwości integracji robotów współpracujących z zewnętrznymi urządzeniami kontrola gotowego wyrobu może przebiegać wydajniej i sprawniej. 

Inspekcja za pomocą pojedynczej kamery pozwala na wielopunktową kontrolę i zapewnia odporność na błędy przetwarzania.

Obróbka metalu

Coboty doskonale sprawdzają się w pracy z maszynami do obróbki metali, przy których praca człowieka może być nudna, brudna, niebezpieczna. 

Robot współpracujący jest w stanie dostosować się  do różnych detali obrabianych przez maszynę. Doskonale sprawdza się przy maszynach do plastycznej obróbki metalu np. prasy hydrauliczne, gilotyny, wykrawarki.

Obsługa maszyn CNC

Wkładanie i wyjmowanie detali do maszyn CNC jest czynnością monotonną. Roboty współpracujące mogą zastąpić człowieka, ponieważ posiadają zdolność integracji z maszynami CNC. Cobot może w powtarzalny sposób z dużą dokładnością wkładać i pobierać detale zarówno z maszyny, jak i np. stołu z częściami. 

Roboty współpracujące ze względu na łatwość programowania pozwalają na obsługę krótkich serii produkcyjnych.

Szukasz rozwiązania? Napisz do nas!

Spawanie

Roboty współpracujące znakomicie nadają się do zadań spawalniczych. Dzięki możliwości ręcznego uczenia robota, spawacz jest w stanie poprowadzić robota wzdłuż ścieżki spawania. Coboty są w stanie wykonywać różne rodzaje spawów metodami: TIG, MIG, punktowe, łukowe, ultradźwiękowe i plazmowe. 

Zastosowanie robota w procesie spawania podnosi wydajność procesu i zapewnia powtarzalną jakość.

Montaż i przykręcanie

Montaż i przykręcanie śrub – są to zadania monotonne, a zarazem precyzyjne. Niewielki błąd może spowodować straty dla firmy. 

Dzięki zastosowaniu robotów współpracujących można dokładnie pozycjonować elementy do montażu, wykonać ich pasowanie, dzięki wykorzystaniu czujników siły. Ostatni obrotowy przegub osi obrotowej cobota zapewnia nieograniczony obrót, dzięki czemu możliwe jest przykręcanie. Możliwe jest zastosowanie automatycznego podajnika śrub, co umożliwia nieprzerwaną i wydajną pracę.

Polerowanie

Polerowanie jest monotonnym procesem, który wymaga precyzji w celu osiągnięcia wysokiej jakości wyrobu. Roboty współpracujące idealnie nadają się do tej pracy ze względu na możliwość nauki ścieżki oraz kontrolę siły docisku tarczy polerskiej. Dodatkowo przez cały czas robot utrzymuje narzędzie w odpowiedniej pozycji do polerowanej powierzchni. 

Dzięki zastosowaniu cobotów możliwe jest uzyskanie powtarzalnych powierzchni wysokiej jakości.

Pakowanie

Podobnie jak w operacjach Pick&Place coboty sprawdzą się w pakowaniu i układaniu elementów w pudełkach zgodnie z określonym schematem ułożenia. Dzięki możliwości zastosowania efektora końcowego w postaci np. przyssawek możliwe jest przenoszenie wielu produktów jednocześnie. Pozwala to na zwiększenie powtarzalności i efektywności pakowania.

Klejenie

Klejenie jest procesem wymagającym równomiernego i precyzyjnego rozprowadzania kleju. Roboty współpracujące zapewniają bezbłędne nakładanie warstwy kleju z określoną szybkością i powtarzalnością. Zastosowanie cobotów zwiększa efektywność procesu pozwalając na produkcję 24h na dobę.

Obsługa PCB/ICT

Roboty współpracujące sprostają wymaganiom nawet w tak delikatnych aplikacjach, jakimi są płytki PCB. Dzięki powtarzalności do 0.1 mm i zdolności do szybkiej adaptacji do zmiennego procesu coboty pozwalają na prostą robotyzację procesu bez konieczności znaczących zmian w linii produkcyjnej. Roboty współpracujące mogą np. umieszczać elementy elektroniczne, produkować obwody drukowane, czy testować gotowe płytki PCB.

MALOWANIE

Proces malowania wymaga precyzyjnego nakładania określonej ilości farby wzdłuż określonej ścieżki. Precyzja, ilość farby oraz prędkość są kluczowymi aspektami procesu malowania. Roboty współpracujące obsługują wiele metod malowania: proszkowe, natryskowe, aerograficzne. 

Coboty zastosowane w procesie malowania zapewniają w 100% powtarzalną i wysoką jakość, minimalizują straty lakieru oraz zabezpieczają pracowników przez pracą w szkodliwym środowisku.